Zákon přitažlivosti - Naučte se plnit si své sny

01.01.2020


Ptáte se, co je to ten Zákon přitažlivosti? Je to nejsilnější a nejmocnější zákon ve vesmíru. Je to princip na kterém funguje život. Pokud máte sen, který si chcete splnit, je dobré tento zákon znát. Můžete si jej představit jako magnetickou sílu. Co vysíláte vlastními myšlenkami a emocemi, to si do života opět přitahujete. 

"Život si vytváříte vlastními myšlenkami a pocity. Všechno, co si myslíte a cítíte, vytváří to, co se vám děje a co v životě zažíváte." Rhonda Byrne 

Možná jste se s tímto pojmem již někde setkali. Nejčastěji v různých článcích a knihách osobního rozvoje. Nejvíce se tento pojem dostal do povědomí po odvysílání dokumentu The secret (Tajemství, 2006). Pokud jste jej neviděli, rozhodně neuděláte chybu, když si jej pustíte - ZDE odkaz na youtube. Je natočen takovým americkým způsobem, který každému nemusí vyhovovat, ale zazní tam spoustu důležitých informací.

"Ať si myslíte, že něco dokážete, nebo nedokážete, pokaždé budete mít pravdu." H. Ford

Důležité je zaměřit se na to dobré a na to co chcete. Můžete to vidět všude kolem, lidé jsou neustále nespokojení, na něco si stěžují a když už je nebaví probírat svoje nenaplněné životy, pomlouvají ostatní. Pokud do Vás také byl naprogramován tento program, řekněte DOST. Zaměřte se při hovorech na to dobré, na to co Vás těší, co se Vám povedlo, na to co oceňujete na ostatních. Možná tím přijdete o nějaké "přátele", ale zároveň tím získáte i přátele nové, a mnohem cennější. Ve svých myšlenkách se zaměřte na to, za co jste vděčni a na to co byste si přáli. Jsou věci, které se dějí a my je nijak neovlivníme. Co ovlivnit však můžeme je náš pohled na ně. V každé situaci, lze nalézt pozitivní stránku - na tu se zaměřte.

Nic nepotlačujte

Někteří lidé, kteří se dozvědí o tomto Zákonu, se mohou dostat do zvláštní pasti. Myslí si, že musí být stále pozitivní a pokud je napadne nějaká negativní myšlenka, jsou na sebe naštvaní a snaží se ji potlačit. Pokud cítí negativní emoce, potlačují je a navenek se přetvařují. Nebojte se je však přijmout a nechat vědomě plynout. Přemýšlejte proč přišly a snažte se najít příčinu, tu pak eliminujte. Přijměte sami sebe, i se svými temnými stránkami. Nesnažte se být "dokonalí" a nebojte se být sami sebou. Každý má jak své světlé, tak své stinné stránky. Ty jsou Vám dány do vínku a jsou v rovnováze. Svět funguje na principu duality. Aby byli vidět hvězdy, musí být tma.

Pokud se cítíte nespokojení, nebojte se život změnit. Přemýšlejte nad tím, co byste si přáli dělat. Jak byste chtěli žít. Co by Vám udělalo radost. Stanovte si svůj cíl a jděte. Často budete muset vystoupit ze své komfortní zóny. Výsledek, ale bude stát za to.

"Vše co jsme, je výsledkem našich myšlenek." Budha

Mocné nástroje, které Vám pomůžou na cestě k naplněnému životu:

  • Vděčnost - tomuto velice účinnému nástroji je věnován článek ZDE
  • Vizualizace - lidská mysl je fenomenální. Pokud si budete svůj sen představovat v mysli tak silně, že budete cítit nadšení z toho, že jej už máte, dokážete si ho tím postupně přivolat. Věřte Vesmíru a využívejte příležitosti, které Vám začne posílat.
Je spousta způsobů, jak využít moci vizualizace. Jedním z nich je i tzv. vision board, neboli nástěnka snů. Jednoduše v počítači vytvořte koláž obrázků Vašich snů a dejte si ji někam na viditelné místo. Případně vystříhejte obrázky a dejte na nástěnku. O tomto tématu bych toho mohla napsat spoustu, tak třeba se k němu ještě vrátím v nějakém příštím článku :).

"Když něco opravdu chceš, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit." Paulo Coellho

Zákon přitažlivosti funguje bez ohledu na to, zda to chceme či ne. Prostě přijímá vibrace, které vysíláme (myšlenkami, emocemi, tím co říkáme a jak se chováme) a vrací nám je na stejné "frekvenci" zpět. Naučte se jej využít ve svůj prospěch.

A ještě jedno malé varování. Promýšlejte si svá přání. "Dávejte si pozor na to, co si přejete - mohlo by se Vám to splnit."  Když si budete něco zarputile přát, Vesmír Vám to splní, ovšem může to být způsobem, který tak uplně podle Vašich představ nebude. Nebuďte netrpěliví. Důvěřujte životu a některé věci nechte na něm. 

Líbí se vám článek? Inspirujte ostatní! Sdílejte, doporučte, komentujte. Děkuji!

S láskou Shari