O Vzteklíkovi

knížka pro děti a rodiče, která pomáhá s emocemi vzteku

"Jsem hrdá maminka jedné princezny. Mateřství mi otevřelo dveře k novým poznáním. Především k emocionální houpačce, kdy v tzv. období vzdoru v jedné vteřině bezmezně milujete a zároveň v druhé byste nejraději někam hodně daleko utekli. A tak do našeho života vstoupila imaginární postava Vzteklíka. Hodně nám oběma pomohl a proto jsem se rozhodla svá poznání předat dál, pomocí ilustrované knihy s příběhy. Poslat Vzteklíka, aby pomohl i dalším rodičům, kteří si s dětským vztekem často neví rady." 

Dětská ilustrovaná knížka, která není tak úplně jenom pro děti. Je to knížka, která pomůže dětem i rodičům pochopit emoce hněvu a vzteku. Děti se s těmito emocemi důkladněji seznamují mezi 1,5-3 rokem života. Možná jste o tomto období slyšeli jako o období vzdoru. Pokud tyto emoce v tomto období správně nepodchytíme a nepomůžeme dětem naučit se s nimi pracovat, můžou mít problém je ovládat i v následujících letech. A to - hlavně v období puberty - nepřeji nikomu. :)

VZTEKLÍK je imaginární postavička, která má pelíšek v hlavě každého z nás. Když na mou malou princeznu začaly přicházet vzteklé scény, MOC NÁM POMOHL. Tím, že jsme si o něm a situacích, kdy přicházel, povídaly. Najednou jsme na ně obě byly schopné pohlížet z nadhledu. Pomocí Vzteklíka jsme našly vzájemné pochopení a společnou cestu ven.

knížka s příběhy o vzteklých emocích

  • láskyplně pomáhá pochopit emoce vzteku a hněvu
  • pomůže rodičům a dětem vzájemně se pochopit
  • nabízí prostor pro komunikaci, vysvětlení a porozumění

CO V KNIZE NALEZNETE

V několika krátkých příbězích budou nejprve děti postupně seznámeny se Vzteklíkem, poté s malou holčičkou Valinkou a dalšími dětmi. V několika příbězích poznají působení Vzteklíka a způsoby, jak se dá zahnat zpátky do pelíšku. Na konci knihy je prostor, ve kterém můžou rodiče dětem zaznamenat památku na jejich vlastního Vzteklíka.

Podpořte vydání knihy - vyberte si odměny

Z ilustrací do knihy jsem vytvořila omalovánky, které provází básnička o Vzteklíkovi. Protože ke každé knížce patří záložka, i ty s originálními ilustracemi nesmí k pohádce chybět. Babička byla pověřena vytvořit Vzteklíka na mazlení a protože se ji plyšový Vzteklík moc povedl tak jsme ji poprosili, aby jich ušila víc i pro další mazlivé děti. Ve Vzteklíkově kolekci samozřejmě nesmí chybět minerální náramek, a to speciálně poskládaný z kamenů podporujících maminky malých Vzteklíků. V knize naleznete spoustu krásných dětských ilustrací a vy se můžete stát majitelem originálů některých z těchto obrázků ve velikosti A4 i A3. No a na knížku v tištěné formě už se těšíme i my. Děkujeme všem za podporu. 

"Můj dětský Vzteklík nenašel pochopení. Často jsem slýchávala, že jsem BERAN a že to je nejhorší znamení. Nesouhlasím. O znamení tu ve skutečnosti nejde. Každé dítě má individuálního Vzteklíka a je třeba ho pochopit. Naučit se s ním pracovat - jak vy samotní, tak vaše dítko. Dát dítěti najevo, že jej chápeme a i přes všechny jeho vzteky bezmezně milujeme. Škoda, že tato knížka nespatřila světlo světa už dřív a nedostala se do rukou mojí mamce. Možná by můj Vzteklík nebyl tak výrazný i přes pubertu, téměř k prahu dospělosti. Byla jsem vzpurné dítě, ale ne proto, že jsem beran, ale proto, že jsem měla často pocit, že mi nikdo nerozumí a trápila jsem se pocity, že mě nikdo nemá rád."

... a jaký je Váš vzteklíkový příběh? 

"Když jsem se pak setkala se Vzteklíkem u své dcery, byla jsem z toho zaskočená. Chtěla jsem za každou cenu najít možné řešení, aby toto náročné období zanechalo co nejméně následků do budoucnosti. A nebylo to vždy lehké, jelikož její Vzteklík dokáže vzbudit toho mého. Snažila jsem se najít způsob, který pomůže nám oběma. Povídání o Vzteklíkovi nám pomohlo. A takto spontálně vznikla hlavní postavička této dětské knihy."

PROČ JSEM SE ROZHODLA NAPSAT TUTO KNIHU

Nejprve mne ani nenapadlo, že by z našeho Vzteklíka mohlo vzniknout něco hmotného. Až když jsem o něm vyprávěla kamarádce, která si už nevěděla rady se svým dítkem, a Vzteklík jim rovněž výrazně pomohl, mne napadlo o něm sepsat pár příběhů. Dcera mi je velkou inspirací a tak se přirozeně nabalovaly příběhy další. Hlavním motivem bylo tedy pomoci dalším rodičům. Vzala jsem blok a nakreslila první ilustrace, které měli u dcerky veliký úspěch a hned zatoužila Vzteklíka i mazlit, jako plyšového mazlíka. A tak jsme ještě zaúkolovali babičku, která si rozumí se šicím strojem. A vy můžete nyní mazlíky také získat.