Klíč ke štěstí? VDĚČNOST.

12.01.2020

Ano, je to tak, bránu ke šťastnému a spokojenému životu Vám dokáže otevřít na první pohled jednoduchá věc. Pocit vděčnosti. Je to pozitivní emoce, kterou když procítíte, vysílá jedny z nejsilnějších vibrací.

Podle výzkumů pravidelné vyjadřování vděčnosti zlepšuje imunitní systém, podporuje kvalitu spánku, snižuje úzkost, zlepšuje náladu a také zlepšuje mezilidské vztahy. Některé vědecké studie prokázaly korelaci mezi vděčností a zvýšeným blahobytem. Pojďme se na vděčnost tedy podívat blíže. Když si nakonec informace z tohoto článku necháte projít hlavou, zjistíte, že vlastně tak nějak vnitřně víte, že to tak skutečně je. Když pocítíte vděčnost, rozleje se Vám po těle příjemný pocit. Na chviličku jste doma, ve svém nitru. Tam kde víte, že vše je tak, jak má být a vše se děje pro Vaše nejvyšší dobro. Pocítíte jak moc je život krásný. Je to přesně ta chvíle, kdy se podíváte na nebe, na krásný západ slunce, na noční hvězdnou oblohu, na moře,... můžete se zaměřit na cokoli. 

V každé chvíli je něco, za co můžete procítit vděčnost. 

Jak to vše funguje? Vděčnost úzce souvisí se zákonem přitažlivosti. Když jsme za něco vděčni, tato pozitivní vibrace nám do života přináší další věci, za které můžeme pocítit vděk. A jak už bylo řečeno, vděčnost je jednou z nejsilnějších pozitivních vibrací. Pokud si nebudete pravidelně vybavovat věci, za které jste vděční, začnete se zaměřovat na nedostatek. Budete vysílat vibrace nedostatku a budete ho tak do života přitahovat více.

Vytrénujte v sobě pocit vděčnosti a uvidíte, jak se Vám život zkvalitní. Přináším několik typů, které Vám mohou pomoci napojit se na tento povznášející pocit.

  • Předmět vděčnosti (kámen, náramek, mandala vděčnosti, cokoli co si zvolíte) Kouzlo spočívá v tom, že pokaždé, když se na zvolený předmět podíváte, uvědomíte si všechny ty věci, za které v životě můžete být vděční. Umístěte jej proto na místo, kde se často vyskytujete, kam sklouzne Váš pohled vždy, když projdete kolem. Můžete proto využít magnetky na ledničce, obrazy na stěně, náramek na ruce, kámen v kapse či obrázek v peněžence. Záleží na Vás.

Pokaždé, když se na předmět podíváte, v duchu si vybavte alespoň 3 věci, za které jste ve svém životě vděční. Pro začátek si můžete pomoci pohledem kolem Vás. Zastavte se, rozhlédněte se, a nalezněte krásu v maličkostech. 

  • K nalezení a ocenění okolní krásy někteří doporučují začít fotografovat. Při focení se naučíte být vnímavější k maličkostem a krásám všedních věcí. Naučíte se být citlivější k okolí a oceňovat krásy přírody.

Vemte si do ruky foťák nebo mobil, rozhlédněte se kolem sebe a zkuste vytvořit fotku nějaké maličkosti, z které pocítíte radost. Velmi dobrým pomocníkem nám tu na zemi je příroda.

  • Deník vděčnosti - dalším způsobem, o kterém se můžete dočíst ve spoustě rozvojových publikacích, je vedení deníku vděčnosti. Jedná se o speciálně založený sešit, do kterého si vždy před spaním sepíšete vše, za co jste v uplynulém dni vděční. Říká se, že opakovaná činnost se po 30 dnech stává zvykem, vytvořte si tedy z projevování vděčnosti zvyk.

Založte si svůj deník vděčnosti, nechte jej na nočním stolku a každý večer před spaním si sepište minimálně 3 věci, za které jste v uplynulém dni vděční. Po týdnu si vždy můžete udělat shrnutí na samostatný list. Můžete tam vypsat top 3 za co jste nejvíce vděčni. Na formě až tak nezáleží, záleží na čase, který tomu věnujete a na pocitech, které při tom budete mít. Tím, že budete pravidelně pociťovat vděčnost si tuto schopnost zakořeníte a budete přitahovat další věci, za které budete vděční. 

"V každém okamžiku našeho života bychom měli být tak vděční, jak jen je to vůbec možné." římský filosof Seneca

Líbí se vám článek? Inspirujte ostatní! Sdílejte, doporučte, komentujte. Děkuji!

S láskou Shari

Další zajímavé články: