5 kamenů pro duševní rovnováhu a vnitřní klid

31.08.2020

AVENTURÍN je kámen KLIDU a TRPĚLIVOSTI. Přináší uvolnění a zotavení a podporuje rozvoj osobnosti. Pomáhá předcházet nehodám následkem spěchu a nedbalosti, je vhodný pro kutily. Dodává víru ve vlastní talent. Dává dostatek trpělivosti, abyste uvěřili sami sobě asvým snům, pomůže vám nevzdávat se, začít jednat včas a uskutečnit své sny. Chrání vaši auru před odčerpáváním energie emočními upíry. Zajišťuje schopnost soucitu a vcítění do mysli druhých lidí. 

AKVAMARÍN je kámen KLIDU a USMÍŘENÍ. Jemně vysílá mír, lásku, věrnost, spřízněnost a láskyplné přátelství. Přináší dynamiku,úspěšnost, vytrvalost, aniž by je vnucoval. Pomáhá najít inspiraci a pomáhá lidem, kteří potřebují být v práci kreativní. Posiluje intuici. Je symbolem klidu, radosti a štěstí z urovnání všech případných sporů. Pomáhá odcizeným párům znovu upevnit pouto lásky. Pokud řešíte nějaké právní záležitosti, tento kámen je pomáhá uspokojivě řešit - často cestou smíru.

AMETYST je kámen s obrovskou ochrannou silou. Vede ke ZKLIDNĚNÍ MYSLI, k čistým, jasným myšlenkám a podporuje duševní aktivitu. Má vysoké spirituální vibrace a je tak velmi vhodným kamenem pro meditaci. Pomáhá k uspořádání si vlastních myšlenek a rozvíjí intuici. Posiluje schopnost rozhodování. Je výborným pomocníkem při práci, která vyžaduje soustředění. Tiší bolesti hlavy. Pomáhá při léčbě závislostí, především na jídle a alkoholu.

ANGELIT je kámen LASKAVOSTI. Uvádí do souladu tělo, mysl a ducha. Navozuje hluboký pocit klidu a míru. Dodává sílu utiskovaným lidem. Zvyšuje citlivost a vnímavost. S angelitem se dokážete lépe smířit s věcmi, které nelze změnit. Spojuje se strážnými anděly. Navazuje kontakt s vesmírnou energií a pomáhá při cestování mimo tělo. Stojí při vás u školních i pracovních zkoušek a pomáhá vybírat správná slova při veřejných projevech. Pomáhá při redukci hmotnosti.

LEPIDOLIT je kámen NEZÁVISLOSTI a KLIDU. Je to uklidňující kámen vhodný k odbourávání stresů každodenního života. Tiší negativní emoce a potlačuje utkvělé myšlenky. Stabilizuje výkyvy nálad. Usnadňuje rozhodování nerozhodným lidem. Pomáhá soustředit se na to, co je opravdu důležité. Říká se, že každý kus tohoto kamene v sobě obsahuje anděla strážného. Je účinný při odstraňování bolesti. Ulevuje při alergiích, posiluje imunitní systém. Pomáhá bojovat se závislostmi.