Čistění a nabíjení minerálních kamenů

19.05.2019

Minerální kameny dokáží vstřebávat energii, ovšem nezáleží jestli pozitivní nebo negativní. Je potřeba jej proto čas od času očistit a nabít. 

Očištění a nabití korálků, je to první, co s nimi udělám, když je vyzvednu u dodavatelů. Protože každý urazil dlouhou cestu, prošel mnoha rukama a zachytil spoustu energie, než se ocitl u mě. Způsob jakým čistím a nabíjím minerální kameny a doporučuji jej i Vám se můžete dočíst níže. 

Celokuličkový náramek je Vám zasílán zároveň s hoblinkou dřívka Palo Santa. Kouř z Palo Santa zjemňuje vibrace a očišťuje od negativních energií. Hoblinka je zasílána s náramkem k individuálnímu dočištění náramku a naladění na nového majitele. Jednoduše náramek ovoňte v kouři z hoblinky. 

Chcete se dozvědět více? Čtěte dál...


Čištění v zázračných pramenech a studánkách

Nejpřirozenější a nejčistší způsob, jak vyčistit kameny od nashromážděných energií je pomocí pramenité vody. Vody, která ještě nestihla nabrat negativní energie, která je tak neskutečně čistá, dokonce na některých místech léčivá až zázračná. 


TIP! 

Pokud se Vám bude zdát, že Váš náramek by potřeboval vyčistit, najděte místo s pramenem ve Vašem okolí a udělejte si krásnou procházku. V česku najdete takových míst stovky. Náramek můžete pod vodou lehce omýt a na chvilku do vody položit. Poté náramek nezapomeňte na nějakém klidném místě také nabít, viz dále v článku.

Studánky, kde nabíjím minerální kameny

SKALÁKOVA STUDÁNKA V MATERNICI

Uprostřed krásného lesa se nachází studánka, která je považována za jednu z nejhezčích u nás. Je opředena spoustou mýtů a pověstí. V dobách cholery zůstala jediným zdrojem pitné vody široko daleko. Lidé její vodu považovali za léčivou, zázračnou. Kolem studánky začali zavěšovat svaté obrázky a děkovné kříže, které mají dokazovat zázračná uzdravení. 

DALŠÍ STUDÁNKY A PRAMENY, KDE BYLY KORÁLKY ČISTĚNY

Pramen Samaritánka, Studánka u Matky jedle, Hubertův pramen, Pramen u křížku, pramen u kaple sv. Barbory, Dubová studánka, Ostrá voda, Boušínská studánka...


Nabíjení kamenů

Nabíjení kamenů probíhá na různých energetických místech. Využívám většinou síly různých kamenů, skal či monolitů, které jsou v přírodě celý den nabíjeny od sluníčka a celou noc od měsíce (nejlépe tedy po úplňku). Nemusím tak kameny vystavovat přímému slunci, které některé druhy kamenů moc nemusí. 

Nabíjení kamenných šnůrek se stalo mým oblíbeným rituálem. Ráda objevuji nová energetická místa a na ta oblíbená se vracím. Zatímco se korálky nabíjí, čerpám tak energii také a čas využívám k meditaci.


TIP!

nabíjejte na klidném místě, kde kolem nechodí lidé, není hluk z dopravy apod. Položte náramek na kámen. Ideální čas je cca hodinku, dvě před západem slunce nebo po rozednění. Pokud chcete nabíjet přes den, nepokládejte jej na přímé sluníčko. Čas nabíjení náramku můžete využít k meditaci, či alespoň k rozjímání a nasáváním atmosféry. Prociťte jak je na tom světě krásně.


Palo santo

Tento středoamerický strom má pro danou oblast nesmírný sprituální význam. Byl odpradávna používán pro své magické, očistné a léčebné účely. Jeho očistné účinky jsou velice významné. Místní šamani toto dřevo pálí a okuřují s ním místa i osoby před léčebnými rituály. Slouží na zahnání neštěstí a pohrom, negativních sil, odstraňuje otisky špatných energií. Rovněž má uklidňující vlastnosti, otevírá ducha a umožňuje vstup do jiné reality. Používá se také při únavě způsobené nervovým vyčerpáním, k uklidnění, zvýšení citlivosti k jemnohmotným vibracím i navození věšteckých schopností a vizí.