Tyrkys (tyrkenit)

27.03.2019

KOMUNIKACE A VEDENÍ

Kámen králů, bohů, šamanů i apačů. Tyrkys je kámen, který symbolizuje krásu, svěžest a štěstí. Je vhodný pro cestovatele. Pomáhá vyrovnávat extrémní výkyvy nálady. Chrání a dodává dostatek energie pro všechny činnosti. Životní optimismus tyrkysu je nakažlivý. I ostýchaví nebo velmi citliví lidé načerpají z jeho energie a veselé nálady dostatek odvahy k tomu, aby opustili svoji ulitu. Zostřuje smyslové vnímání a přináší inspiraci a intuici. Podporuje vnitřní klid a současně aktivizuje. Podněcuje tvořivost. Dává člověku najevo, že má své štěstí ve svých rukou.

Nejsilnější kámen pro ochraňování a podporu na cestách.

O tomto kameni se říká, že očišťuje tělo od škodlivin a ulevuje při migrénách, bolestech v krku, revmatismu, plicných onemocněních, astmatu a jiných alergiích. Je vynikající pro léčbu středního ucha a problémech s očima.

Tyrkys se nehodí pro meditaci. Nejvíce Vás bude podporovat, když se pohybujete, setkáváte se s přáteli, jdete na večírek.

Kámen je vhodný pro děti. Chrání je před šikanou a bojácným dětem pomůže být ve třídě iniciativnější a odpovídat na otázky. 


Způsob vyzařování energie: ve tvaru duhy nebo fontány

Element: Voda, vzduch

Barva: světle modrá, tyrkysová, nazelenalá

Znamení zvěrokruhu: Vodnář

Čakra: krční

Vůně: cedr, šalvěj, jmelí, santalové dřevo

Květy: zimolez, karafiát, chryzantéma