Turmalín

02.04.2019

ROVNOVÁHA, LÁSKA A PŘÁTELSTVÍ

Turmalín je veselý a přátelský kámen, který zahání strach a starosti a do vaší mysli vnesou jasné, příjemné světlo. Vyskytují se ve všech barvách duhy a má více barevných variant než kterýkoli jiný krystal. V arabském světě se mu proto přezdívalo kámen světla. Symbolizuje celistvost a jednotu a lýskyplně spojuje tělo, ducha i duši. Tento kámen Vás vtáhne do kroužícího víru plného zázraků a okouzlí Vás svou silou.

Pomáhá při usmiřování konfliktů fyzických a emočních energií uvnitř těla, které mohou být skrytou příčinou nemoci nebo zármutku. Tento kámen léčí ve chvíli, kdy vztah prochází těžkým obdobím, a zabrání hádkám nebo hořkým slovům. Posiluje rodinnou soudržnost.

Aktivuje srdeční čakru a tím přitahuje lásku.

Léčí přetížené a úzkostné děti a zvířata. Obvzláště účinný je při změnách v domácnosti či v těžkých obdobích. Je to krystal léčitelů. Čiští čakry a auru a dobíjí energii. Harmonizuje tělo i duši. Přináší tvořivé sny.

V duševním životě napomáhá turmalín pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Zahání myšlenky navozující pocit oběti a přitahuje ke svému nositeli inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu. 

Melounový turmalín (červený, zelený, bílý) přináší porozumění, lásku, přátelství, trpělivost, něhu, vyjadřovací schopnosti, regeneruje nervy, podporuje léčbu nervových onemocnění.


Způsob vyzařování energie: ve tvaru růžice či vějíře

Element: Vzduch

Barva: všechny barvy

Znamení zvěrokruhu: Váhy, kozoroh, štír, střelec

Čakry: všechny podle barvy, především srdeční

Vůně: růže, kardamon, muškát, vanilka

Květy: květ jabloně, květ pomerančovníku