Růženín

05.05.2019

DŮVĚRA A LÁSKA

Něžný srdeční kámen plný lásky a přátelství, který svoji energii vyzařuje v drobných kapičkách, jako mrholení a čistí a otevírá lidská srdce, na všech úrovních, včetně sebelásky. Je tak silný a rozhodný, že dokáže překonat i krutost a zatvrzelost. Chrání před škodlivým zářením, negativní energií a otevírá vaše srdce všem krásám okolního světa. Prožívejte život naplno, vnímejte ho všemi smysli, užívejte si rozkoší lásky, její něhy a citlivosti. Tento kámen vám také zesiluje vnímavost a empatii. Přináší inspiraci a léčí, vyzařuje harmonii a pohodu. Působí proti smutku a utrpení. Funguje jako talisman k přilákání lásky, nebo k prohloubení mileneckého vztahu. V interiéru pomáhá vytvořit romantickou, útulnou a zároveň ušlechtilou atmosféru. 

Obnovuje důvěru a harmonii ve vztazích. Hojí bolavá srdce a citová zklamání.

Růženín působí všeobecně příznivě na správné prokrvení tkání, pomáhá proti bolesti hlavy, pri únavě, vyčerpání, povzbuzuje plodnost, zmírňuje sexuální problémy. Zmírňuje emoční rány, jako je žal, stres, strach nebo zlost.

Růženín je kámen dětí, jež si ho instinktivně vybírají. Uklidňuje je a zbavuje rozmrzelosti. Pomáhá mladistvým zmírňovat pocity úzkosti a v dívkách, při jejich dospívání v ženu, podporuje sebelásku a sebeúctu. Pomáhá při poruchách přijmu potravy, spojených s podceňováním vlastního vzhledu. Také pomáhá dětem proti nočnímu pomočování a zahání noční můry.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru kapky

Element: vzduch, země

Barva: světle růžová, průsvitná

Znamení zvěrokruhu: Beran, Váhy, Býk

Čakra: srdeční

Vůně: echinacea, kopretina, muškát, jahoda

Květy: květ jabloně, sedmikráska, šeřík a růže