Rodonit

01.05.2019

SEBEREALIZACE A ROVNOVÁHA

Rodonit je kámen srdce, přináší ochranu a lásku k bližnímu. Podporuje sebelásku. Pomáhá šetrně řešit hádky mezi partnery, ostatní nedorozumění, zármutek a nespokojenost v mezilidských vztazích. Přináší také otevřenost a upřímnost, které pomohou při zdánlivě neřešitelných problémech dospět k přijatelnému řešení. Ulehčí vám loučení s některými lidmi, při změně pracovního místa nebo při přestěhování, pokud se to děje pro dobro všech. Pomůže vám propojit vlastní seberealizaci s láskou k bližnímu, takže v závěru budou všichni spokojeni, i když to tak zprvu třeba nevypadalo. Pomáhá odstranit staré rány.

Brání Vám v opakování stejných chyb, které vám dříve ublížily a udělaly by to znovu.

Je znám jako "kámen první pomoci". Léčí poranění, zmírňuje šok a trauma, pomáhá racionálně zvládnout nebezpečné situace. Pomůže vám uskutečnit smysluplné změny ve vašem životě.

Je to vhodný kámen pro cestovatele. Pomůže v extrémních situacích, při negativních zážitcích nebo při nehodách. Je skvělým ochráncem pro řidiče. Je skvělým pomocníkem pro ty, kdož se chystají do nemocnice na nějakou operaci

Kámen je spojen s hudebníky a zpěváky, s mírovými vyjednavači a mírovými dozorčími. Je vhodný pro lidi pracující ve službách a pomáhá těm, kdo pracují na směny, zharmonizovat životní rytmus.

Dětem pomáhá rozzářit se a rozvinout svůj ojedinělý talent. Může být užitečný pro děti a dospívající mládež, které mají problémy s ovládáním svých nálad nebo sklony k nadávání.

Je vhodným kamenem k meditacím. Pomůže při nich znovu nalézt klid těm, co mají z něčeho strach či mívají panické ataky.

Pomáhá při usmiřování, odpouštění a upevňuje přátelství. Jeho láska odvane zlá slova, takže se na povrch dostane zdravé jádro vašeho přátelství.

Působí všeobecně příznivě na hojení ran, posiluje srdeční činnost, pomáhá při kožních problémech, zmírňuje alergické reakce, podporuje plodnost u žen i mužů a zvyšuje potenci.


Způsob vyzařování energie: neurčitý tvar

Element: oheň, země

Barva: růžová, s tmavšími skvrnami a žilkami

Znamení zvěrokruhu: Beran

Čakra: sakrální, srdeční

Vůně: africká fialka, děkel

Květy: růže, máky, karafiát