Obsidián

10.05.2019

NEZRANITELNOST A SVOBODA

Obsidián je sopečné sklo - láva, která ztuhla tak rychle, že minerály nestačily krystalizovat. Je to uzemňující kámen, který posiluje schopnost soustředění. Pomáhá uspořádat materiální život a soustředit se na základní záležitosti. Dokáže Vás tzv. postavit nohama na zem. Pomáhá odhalit to, co pečlivě ukrýváme i sami před sebou a na světlo vědomí vynést nejčernější bahno z našich hlubin.

Pomáhá v radikální očistě a zbavení se vnitřních blokád. V temnotě je zkrátka světlo o dost patrnější.

Vzniká při teplotním šoku, který mu propůjčuje nezranitelnost. Zmírňuje psychický i fyzický šok. Pomáhá odstraňovat jeho následky a znovu uvádí systém do pořádku. Ochraňuje před poraněním. Pomáhá při bolestech, křečích a energetických blokádách. Léčí staré i nové rány. Dokáže vyčistit atmosféru, neutralizovat špatné myšlenky a odrážet duševní útoky. Chrání před negativními vibracemi a nepřátelstvím v práci i doma. Napomáhá hladkému průběhu událostí. Ochraňuje cestovatele, zejména cestují-li v noci.

Kameni se přezdívá Apačské slzy. Podle pověsti jsou to slzy žen Apačů, kteří naskákali z útesu do moře před vojáky, kteří se je chystali zabít. Ženy plakaly pod útesem a jejich slzy se uložili v obsidián.

Říká se, že ten kdo nosí apačské slzy, nikdy nepozná hluboký smutek.

Kámen je vhodný také pro děti, které utěšuje jsou-li traumatizované či truchlící. Také tlumí hrůzu ze tmy a pomáhá proti fobiím.

Je ideálním kamenem pro meditaci. Zostří vaše vnímání, takže se vám mohou zjevit věštecké vize, dosáhnete poznání a objevíte řešení. Zahřeje vás zevnitř, je-li venku zima a sychravo. Komu je stále zima, měl by nosit obsidián přímo na kůži. Zvyšuje magické schopnosti.

Působí všeobecně příznivě při bolestech všeho druhu. Přispívá k odstranění blokád a napětí.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru spirály

Element: země

Barva: různé

Znamení zvěrokruhu: Štír, Střelec, Váhy, Kozoroh

Čakra: kořenová a čelní

Vůně: bazalka, máta, petržel, borovice, santal

Květy: prvosenka, tulipán