Měsíční kámen

12.05.2019

OČIŠTĚNÍ A ŽENSKOST

Měsíční kámen předává svoji energii zejména ženám. Vyzařuje ji ve vlnách a působí velmi silně, přestože jeho podstata je něžná a uklidňující. Probouzí v ženách jejich přirozenost a prapůvodní podstatu. Uvědomujte si změny ve svém těle a važte si svého ženství. Kámen Vám umožňuje stát se znovu součástí koloběhu přírody. Pomáhá harmonizovat menstruační cyklus. Žena má největší duchovní sílu, když má menstruaci. V těchto dnech Vám bude tento kámen nejblíže. Dopřejte si odpočinek a poskytněte svému tělu klid k očištění. Kámen přitom noste přímo na těle. Měsíční kámen podporuje vnímavost, fantazii a intuici.

Kámen je rovněž spojován s láskou a bývá nošen proto, aby přilákal milence. 

Měsíční kámen působí všeobecně příznivě na hormonální rovnováhu, pomáhá při potížích se štítnou žlázou, přispívá ke zvýšení plodnosti, mírní potíže během menstruace a v přechodu, pomáhá v těhotenství a při porodu a také v šestinedělí. Pomáhá zmírňovat výkyvy nálad, předejít přehnanému chování v různých situacích a vyrovnat se s tlakem okolí.

Dále také pomáhá přizpůsobit tělesné hodiny těm, kdo v rámci pracovních povinností cestují, pracují nepravidelně či na směny. Chrání cestovatele, obzvláště ty, kteří cestují v noci. Ti, kdo často řídí, by jej měli mít v autě.

Měsíční kámen nabíjejte ve světle Měsíce. Při úplňku je tento proces nejúčinější. 


Způsob vyzařování energie: ve tvaru vlny

Element: voda

Barva: béžová, bělavá, nažloutlá, namodralá, místy se na světle duhově třpytí

Znamení zvěrokruhu: Rak, Ryby

Čakra: sakrální, čelní

Vůně: jasmín, citron, myrtha 

Květy: lotos, mák, lilie