Křišťál

05.06.2019

PRONIKAVOST A INSPIRACE

Nádherný kámen, jehož energie je silná a intenzivní a přináší harmonii, spravedlnost a inspiraci. Dodává všem stvořením světlo a lásku. Vyzařuje uklidňující pozitivní vibrace. Jeho čistota a průzračnost vyjadřují skromnost a pokoru. Ve své lásce je dobrotivý a spravedlivý. Zahalí vaše zmatené srdce a zoufalou mysl utěšujícími myšlenkami, pocity lásky a bezpečí, vnitřním uspokojením a jistotou. Uklidňuje a rozjasňuje duši. Nechte se jím prostoupit, ponořit se do pocitu nekonečné lásky a světla. Buďte otevřeni všemu kolem sebe a současně se všim v jednotě.

Křišťál je nositelem světla. Přináší jasnozřivost, dovolí nám vidět věci jasně a zřetelně a pak nás obdaruje náhlou inspirací.

Křišťál ve vašem domově přináší harmonii a klid. Do míst kde se lidé hádají přináší křišťál uklidnění a vysvětlení. Také funguje jako pohlcovač elektrického smogu, nepříznivé energie a jiných rušivých faktorů. Přináší optimizmus a jasný cíl.

Křišťál se skvěle hodí pro meditaci, jasnovidectví, uvědomění si sebe sama, otevírá cestu do jiných dimenzí. Kdo je se svým kamenem opravdu spřátelen, intenzivně to pocítí. Napomáhá překonat duševní hranice, vede k sebepoznání.

Zesiluje energii všech ostatních kamenů.

Je velmi vhodným kamenem pro děti. Můžete jej napříkad umístit v dětském pokojíčku. Je krásným darem novorozenému děťátku, které pak provází životem, nabývá na síle a slouží jako talisman, zdroj světla a naděje.

Působí všeobecně příznivě na zmírnění bolesti, snížení horečky, řídí činnost žláz s vnitřní sekrecí, posiluje nervový systém, pomáhá při kožních potížích, 

Způsob vyzařování energie: ve tvaru kruhu nebo neurčitého tvaru

Element: vzduch, oheň

Barva: čirý, průhledný až bílý

Znamení zvěrokruhu: Lev

Čakra: jako nadřazený kámen, působí na všechny čakry

Vůně: bobkový list, kadidlo, pomeranč, rozmarýn, třezalka

Květ: zlatá chryzantéma, měsíček, slunečnice