Karneol

22.06.2019

VITALITA A ENERGIE

Karneol je veselý a přátelský kámen, který kolem sebe šíří smyslnou radost. Symbolizují bujnost světa, teplo a žár života. Jiskřivá veselost karneolu je nakažlivá a přinese vám spoustu stálosti, vitality a dostatek naděje a odvahy pro plnění požadavků všedního dne. Posiluje smysl pro společnost. Také je skvělým pomocníkem pro uklidnění v náročných stresových situacích. 

Karneol dobíjí organismus energií a naplňuje vás důvěrou a odvahou. Odstraňuje pochybnosti a zoufalství a připomíná vám vaši výjimečnou sílu.

Dodává energii. Vede k rychlému a pragmatickému řešení problémů, k dokončení již začatého, zostření smyslu pro realitu. Dodává stálost a odvahu, probouzí idealismus a smysl pro společnost, vitalitu a životní radost. Přináší hojnost do života, pomáhá při rozhodování a při všech formách nakupování či prodávání. Je vhodný pro stavitele a kutily, které ochraňuje. Je to tradiční ochránce před ohněm, bouřkou a zlomyslnostmi všeho druhu. Pomáhá roznítit vášeň, která vyprchala v jinak láskyplném vztahu.

Posiluje vaši identitu, abyste mohli být sami sebou a nemuseli se ohlížet na to, co od vás očekávají druzí.

Karneol je vhodný pro děti, posiluje jejich odvahu a sílu u citlivých dětí. Je ideálním každodenním průvodcem pro těhotné ženy.

Při meditacích je vhodný spíše na pohybovou meditaci - lehké pohybování při uklidňující hudbě a skvěle se hodí při tanci.

Karneol působí všeobecně příznivě na látkovou výměnu, zastavuje krvácení, ovlivňuje tvorbu krve a prokrvení, zmírňuje revma, pomáhá při poruchách zažívacího ústrojí. Stimuluje zdravou chuť k jídlu a zvyšuje fyzickou energii. Je to kámen plodnosti a mužské potence a jako takový dokáže zmírnit premenstruační syndrom, příznaky menopauzy apod. Pomáhá zmírňovat všechny závislosti, hlavně problémy s jídlem, které mohou být spojeny s nízským sebehodnocením.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru spirály

Element: oheň, země

Barva: žlutá, oranžová, červená, hnědá

Znamení zvěrokruhu: Býk, Beran, Blíženci, Panna, Lev

Čakra: sakrální a solární

Vůně: pomeranč, kadidlo, jalovec

Květy: karafiát, chryzantéma, pivoňka