Hledání českých minerálních kamenů

04.05.2019

Kameny nás oba bavili už od dětství. Vždycky mě zajímalo, kde se vzácné kameny dají najít. Zjistila jsem, že to není taková sranda, protože většinu z nich vůbec nepoznáte a klidně jej necháte na zemi bez povšimnutí. 

Nápad vše si nastudovat a nějaké kameny nalézt, vznikl když jsem začala vyrábět mandaly. Chtěla jsem do nich vložit ještě větší energii. No a energii vysílají a opravdu krásně vypadají také ve svítících 3D mandalách

Vydali jsme se proto hledat české přírodní minerální kameny. S majlzlíkem a kladivem jsme se téměř plazili po skalách v lomu ve Středních Čechách. Kameny nás stály trochu síly a několik mozolů. Z vlastnoručně dobitých kamenů v mandalách tedy najdete ametyst, jaspis, achát a křišťál. No a odvezli jsme si také spoustu šutrů, které ještě neumíme zcela určitě zařadit a s jejich určením se budeme muset obrátit na nějakého odborníka. S něčím nám pomohl pán, u kterého nakupuji některé minerální korálky. Ten je opravdu velký nadšenec. V mandalách také naleznete český granát. Granát je zase trošku jiný. Rýžuje se v potoce, popřípadě hledá na polích. No a v místě, kde byl nalezen už platí přísný zákaz rýžování, takže až dojde, už další mít nebudeme. Kameny pro Vás však budeme lovit dál, není totiž nic lepšího, než si ten správný vybrat sám, přímo u zdroje.