Jaspis

28.06.2019

PEVNÁ VŮLE A ODVAHA

energie jaspisu působí jako střela. Je to mocný a bojovný kámen v pozitivním slova smyslu. Pomáhá udržet si dobrou náladu a čelit všemu, co vám den přinese. Svoji energie posiluje celé okolí, zvyšuje vůli a schopnost prosadit se. Pomůže vám uskutečnit své cíle a zbavit se nerozhodnosti. Dokáže vše kolem sebe rozhýbat.

Červený jaspis vám pomůže se probrat a dát do práce, když jste příliž unaveni na to, abyste vstali z postele. Má v sobě sílu ohně, jeho energie je vznětlivá a vášnivá. Je to kámen toužebné tělesné lásky, ale také nesexuální žádostivosti.

Starším dětem červený jaspis pomáhá vyrovnat se s předsudky nebo záludnostmi jejich vstevníků a příliš dominantních učitelů. Pro malé děti je moc silný. Je však vhodný kámen v těhotenství, kdy matce a dítěti přináší štěstí.

Všechny jaspisy nabízejí ochranu před fyzickou hrozbou a psychickým útokem a také dokážou odvrátit nehody nebo smůlu. Jaspis se nehodí k meditaci, poněvadž podporuje aktivitu. Mějte ho u sebe při sportu a ve volném čase. Posiluje svaly a motivuje k vyším výkonům, posiluje výdrž.

Jaspis působí všeobecně příznivě na sexuální aktivitu, usnadňuje početí, posiluje imunitní systém, čistí organismus a zabraňuje zánětům. Podporuje účinky diety při snižování váhy. Pomáhá při zažívacích obtížích.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru šípy

Element: země, oheň

Barva: červená, červenohnědá, žlutá, zelená, pestrá s rozmanitými znaky

Znamení zvěrokruhu: Beran, Panna

Čakra: kořenová

Vůně: cedrové dřevo, fenykl, zázvor, máta

Květy: tulipán, mák, karafiát