Jadeit

29.06.2019

ŠTĚSTÍ A REGENERACE

Jadeit je přátelský a mazlivý kámen, který přímo zve k hlazení. Napájí svého nositele a jeho okolí energií ve tvaru fontány a nezištně obnovuje jeho síly. 

Zahaluje své okolí ochrannou šťastnou energií a zbavuje vaši mysl starostí a zátěže. Láska, kterou jadeit vysílá, je jemná, citlivá, opatrná a skromná. Je to kámen vhodný ke snění. Povzbuzuje sny a správnou interpretaci jejich obsahu. Slouží také k regeneraci a obnově. Střeží všechny vaše úmysly přinést něco nového a rázně a rozhodně to uskutečnit. Energie jadeitu je silná a ochranná. Podporuje tvůrčí činnost a myšlenkové bohatství, zvyšuje duševní aktivitu a omezuje nerozhodnost. Pomáhá vaše rozhodnutí proměňovat v činy. Motivuje k seberealizaci a pomáhá poznat sebe sama. Pokud vám chybí vyrovnanost, cítíte se podráždění nebo jste zpohodlněli, noste jadeit denně.

Je to ideální kámen pro těhotenství a porod, a to nejen pro svoji mateřskost, ale také proto, že prý utišuje krvácení. Tento kámen je plný naděje a ochraňuje všechny ženy, které "jsou v naději", ať už jsou skutečně těhotné anebo teprve chtějí otěhotnět.

Jadeit je mírný léčitel, který podporuje samoléčitelské schopnosti těla. Pomáhá při zotavování se z nemoci a načerpání nových sil. Dále působí všeobecně příznivě na činnost žláz s vnitřní sekrecí, při detoxikaci, snížení horečky. Pomáhá při ženských problémech. Jadeitový výtažek pomáhá čistit organismus a zbavovat ho jedů.

Jadeit je také vhodný pro děti. Přitahuje a utužuje přátelství, takže se hodí pro osamělé nebo ostýchavé děti. Je vhodný pro složitá léta dospívání, protože pomáhá urovnat hormonální výkyvy a nestálé city.

Kámen je vhodný k meditaci, přináší výkonnost a vyrovnanost.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru fontány nebo duhy

Element: vzduch, voda

Barva: světle až tmavě zelená, bělavá, černá, žlutá, fialová

Znamení zvěrokruhu: Váhy, Ryby, Rak

Čakra: sakrální, solární, srdečí

Vůně: růže, heřmánek, levandule, pačuli

Květy: květ třešně, orchidea, květy bahenních rostlin