Hematit

04.07.2019

ODVAHA A KREV

Hematit je velmi mocný kámen, který se nehodí pro slabochy. Ne každý snese jejich obrovskou prapůvodní sílu. Slouží lidem, jejichž vědomí je silné. Stejně jako granát je i hematit vitální kámen, který posiluje vůli a sílu přežít a celému životu dodává dynamiku. Hematity jsou také dárci síly pro ostatní kameny a byvájí využívány k jejich nabíjení. Pomáhá upevňovat vaši vůli a bdue stát přo vás v boji o věci, za které byste i vy nasadili tělo a duši. Pomáhá nerozhodným lidem.

Hematit by neměl chybět lidem, kteří potřebují mnoho odvahy k tomu, aby vychovali své děti, aby všechno zvládli a mnohdy vystačili i s malým množstvím peněz, především tedy svobodným matkám.

Hematit působí všeobecně příznivě na tvorbu krve, ale také zastavuje krev, podporuje vůli k životu a přežití, pomáhá při hubnutí, při problémech s očima, poruchách srdce a krevního oběhu, při žaludečních a střevních obtížích, při problémech s usínáním.

Nikomu tento kámen nevnucujte, můžete jej pouze nabídnout. Lidé, kteří tento kámen potřebují, ho většinou sami vyhledají, jsou k němu magicky přitahováni. Kámen sílu pouze podporuje, nemůže ji ani přinést, ani rozvinout. Člověk je dostatečně silný sám o sobě, potřebuje jen odvahu k tomu, aby nějakou věc nadšeně a bez výhrad prosadil.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru šípu

Element: oheň

Barva: černošedá, kovově lesklá

Znamení zvěrokruhu: Štír

Čakra: kořenová