Citrín

06.07.2019

RADOST A KOMUNIKACE

Citrín je veselý kámen, který vám daruje novou životní odvahu. Je slunečním kamenem, jasným a motivujícím. Vyzařuje dynamiku, změnu a radost ze života. Přináší štěstí a obklopí vás aktivním teplem. Do čela žebříčku vašich životních hodnot vynáší radost ze života jako základ vašeho bytí. Posiluje individualitu, dynamiku, odvahu k seberealizaci, otevření se novým zkušenostem. Zadržuje sluneční světlo a nikdy neabsorbuje negativitu, ale rovnou ji převádí na pozitivní energii.

Do vašeho srdce přináší slunce, i když se kolem prohánějí těžké dešťové mraky.  

Zahání depresivní nálady, zejména ve stresových situacích nebo při menstruaci.  Je tím správným kamenem pro všechny, kteří procházejí životní krizi, jsou pohlceni stresem a nenacházejí už žádnou naději.

Tento kámen se hodí k meditaci. Najděte si čas a vystavte se jeho slunečnímu teplu a vyzařování oživující energie. V myšlenkách se zahalte do světla a lásky, tepla a naděje. K meditaci se hodí osvěžující, rozveselující citrusové vůně. Použijte jej při kreativních vizualizacích. Pomůže vám převést váš cíl z myšlenek do každodenního života.

Je znám jako kámen Merkura, římského boha zdárného obchodu, a proto se dobře hodí pro obchodníky, zlepšuje komunikaci, vylepšuje prodejní schopnosti a přitahuje peníze nebo obchod. Také se skvěle hodí pro lidi, kteří pracují ve sdělovacích prostředcích a v umění. 

Hodí se pro děti, jež se bojí tmy či nemůže v noci spát. Pomáhá dětem a dospívající mládeži, aby se cítili milované, a urovnat narušené vztahy hlavně v rodinách, kde jsou nevlastní příbuzní. Pomáhá udržet otevřené komunikační kanály s dospívající mládeží. Hodí se pro školáky, kteří mají problémy se soustředěním a pro deprimované teenegery, kteří mají milostné problémy či strach z budoucnosti.

Citrín působí všeobecně příznivě na nervový systém, proti depresím, stresu, přetíženosti, při problémech se soustředěním, při žaludečních a střevních potížích. Je skvělý na játra, slezinu, žlučník a zažívací soustavu. Snižuje toxicitu v těle, ulevuje při bolestech zad a zmírňuje problémy s kůží a alergiemi. Rozpouští bolest, pochyby, smutek a napětí.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru růžice či vějíře

Element: země, oheň, vzduch

Barva: citronově žlutá až zlatohnědá

Znamení zvěrokruhu: Blíženci, Panna

Čakra: solární, kořenová, temenní

Vůně: mandle, bergamot, konvalinka, papyrus

Květy: narcis, květ broskvoně, petrklíč