Chryzokol

02.07.2019

VYROVNANOST A TOLERANCE

Chryzokol svému okolí přináší harmonii, klid a toleranci. Uklidňuje rozhádané partnery a vzbuzuje klidnou spokojenost, která se projeví vnitřním úsměvem. Zklidňuje vnitřní rozháranost a pomáhá uvědomit si, jak důležité jsou vaše vlastní cíle, ne přání a potřeby ostatních lidí. Darujte chryzokol těm, kteří potřebují chladnou hlavu a jasné myšlenky. Také pomáhá lidem, kteří mají sklon k cholerickým výbuchům, nedokážou zůstat v klidu a nezvládají svoji netrpělivost.

Učí vyrovnanosti, smířlivosti a jemnosti. Pomáhá proti prchlivosti, nedostatku motivace, hněvu a vzteku.

Hodí se pro dospívající, kteří si neví rady se svými city, ještě nenašli sami sebe ani svoji cestu, svoje okolí obtěžují špatnou náladou. Uklidňuje jejich rozpálené hlavy. Uklidňuje problémy mezi rodiči a dětmi, dětský vzdor a pubertální problémy. Také pomáhá podrážděným matkám.

Pomáhá vybudovat otevřenou a pozitivní komunikaci s lidmi, kteří jsou hrubí nebo neochotní. To se může hodit, pokud musíte jednat s úředníky, nebo jinými lidmi jejichž služby potřebujete, ale oni odmítají. Kámen se skvěle hodí pro veškerou tvůrčí práci.

Kámen je vhodný k meditaci. Udělejte si čas sami na sebe, na své sny a přání. Jeho pomocí si můžete přivolat duchovní sny, které vám zodpoví vaše otázky.  Chcete-li uklidnit nervy, položte kámen pod poštář. Efektivně snižuje trauma všech druhů.

Chryzokol pomáhá všeobecně příznivě při infekcích krku a hrdla, při detoxikaci organismu, při onemocněních kůže, podporuje činnost jater a štítné žlázy, mírní menstruační bolesti, zmírňuje bolestivý průběh porodu, pomáhá lépe zvládat citové výkyvy a stresy v šestinedělí.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru kruhu

Element: vzduch, voda

Barva: zelená až tyrkysová

Znamení zvěrokruhu: Štír, Rak, Vodnář, Váhy, Býk

Čakra: krční

Vůně: jetel, jahoda, aloisie trojlistá

Květy: africká fialka, eukalypt, kakost