Býk

21.04.2020
Býk 21.4. - 21.5.
Býk 21.4. - 21.5.

Minerální kameny: granát, tygří oko, akvamarín, růženín, rodonit, chryzokol, aventurín, lapis lazuli, citrín, karneol, unakit, morganit, achát, křišťál

Znamení Býka vládne planeta Venuše, planeta lásky a krásy. Proto jsou tito lidé často vnímaví k umění. Je to zemské znamení a země je pro tohoto člověka skutečně základem - stojí pevně nohama na zemi. Aby si mohl vychutnávat život, rád shromažďuje svůj majetek a finanční stabilita je pro něho velice důležitá. Má výdrž a je velmi houževnatý. Má svoji hlavu a nenechá se do ničeho tlačit. Cení si přepychu, krásy a krásných věcí. Tito lidé jsou velice rozhodní a činorodí. Nemají rádi spontální věci a neradi se pouští do neznámých dobrodružství. V lásce jsou stálí, velice smyslní, bývají však také majetničtí, žárliví a neodpoští nevěru a podobné výstřelky.

Růženín - pomáhá k lásce, neboť býci špatně projevují city, a tím se můžou zdát chladní a necitlivý, zároveň může být jejich láska k okolnímu světu potlačena kvůli vlastnímu egu.

Rodonit - rovněž pomáhá k větší citlivosti a empatii. Pomáhá v objevení skutečné bezpodmínečné lásce.

Aventurín posiluje Býkovu vůli a mírní jeho tvrdohlavost. Má silný uklidňující efekt na rozbouřené emoce každého býka. Pomocí tohoto kamene býka zklidníme nejen na chvilku, ale při stálém působení lze předcházet i přílišnému rozčilování, které nedělá vůbec dobře jeho vlastnímu srdci i okolí, které je býčím výbuchům vystaveno. Avanturín pomáhá naladit vlastní rytmy na pomalé rytmy přírody a meditace s valounkem avanturínu je horkokrevné býky balzámem na duši. 

Citrín zprostředkovává pohodu, teplo a jistotu. Rovněž býkovi napomáhá zpracovat dosažené zkušenosti, přijmout nové dojmy a otevřeně a svobodně vyjádřit jeho pocity. Je to veselý a prosluněný kámen, který je velmi vhodný, pokud býk ztrácí půdu pod nohama, tehdy může být nervózní a vznětlivý, citrín přináší vnitřní vyrovnanost a umírnění a zároveň pozitivní pohled na svět

Morganit zlepšuje pocit sounáležitosti a směřuje Býka k vzájemnému pochopení. 

Achát věnuje Býkovi sebedůvěru a povzbuzuje kladné stránky jeho zemité a rozvážné povahy, dodává mu tedy sílu pracovat na věcech, které vyžadují výdrž a trpělivost.  Achát je kámen mnoha barevných variací a druhů. Achát vhodný pro zrozence ve znamení horoskopu býka je hnědý achát, který má uzemňující energii, tedy energii, kterou býk vnímá jako uklidňující. Zároveň vyhledávejte acháty s pruhovanou kresbou, které taktéž podněcují kreativitu a tvorbu, nejen uměleckého zaměření, ale tvořivost například i v zaměstnání nebo v partnerském životě. 

Nádherně modrý lapis lazuli odstraňuje potíže s komunikací a učí naslouchat druhým, což se u zarytého Býka neztratí. 

Karneol tiší vztek a žárlivost, kdežto průhledný křišťál pozvedá psychiku a pomáhá sebezdokonalení. 

Chryzokol - probouzí potřebu dobře a správně žít, pomáhá přijímat přírodní zákony a nacházet tak útěchu a energii v přírodě.