Beran

21.03.2020
Beran 21.3. - 20.4.
Beran 21.3. - 20.4.

Minerální kameny: granát, akvamarín, růženín, rodonit, lávový kámen, ametyst, tyrkys, jaspis, aventurín, hematit, karneol, rubín v zoisitu, sluneční kámen

Znamení Berana vládne planeta Mars, která symbolizuje energii, zdraví, bojovnost a vůdčí schopnosti. Lidé narození v tomto znamení jsou odvážní a ve většině situací života rozhodní. Do každé práce nebo akce se vrhají s nadšením a s důvěrou ve své schopnosti, ale často jim chybí rozvaha a trpělivost. Je pro ně typické otevřené a upřímné jednání. Mají velký elán a chuť pouštět se stále do nových věcí a mají dost nápaditosti a inteligence, aby si poradili i s nejsložitějšími úkoly. Planeta Mars z nich dělá lidi, kteří umí prosadit svou vůli a vybojovat svůj názor a postoj. Pokud se jim nedaří, jednají podrážděně až zlostně, ale jejich emoce netrvají dlouho, protože ve své podstatě nejsou zlí a navíc by je to zdržovalo. Jejich občasná netrpělivost je jejich kamenem úrazu. Berani jsou lidí kamarádští, přátelští a veselí a mají silně vyvinutý smysl pro fair play. Problémy řeší  rychle, prudce a nekompromisně. 

Ametyst je pro Berany kamenem harmonizace. Pomáhá jim ke zklidnění, přináší jim vnitřní klid a mír. Zklidňuje Beranovy vášně a probouzí v něm střídmost, uměřenost, rozhodnost a trpělivost čekat na správný okamžik. Ametyst je vhodný pro impulzivně a nepromyšleně jednajícího Berana.

Jaspis u Beranů aktivuje vůli, odvahu a vytrvalost. Očistná energie červeného jaspisu je vede k trpělivosti, skromnosti, soucitu a pochopení, podporuje jejich přirozenou touhu činit dobro. Jaspis pomáhá Beranům zlepšit koncentraci. Je vhodný pro jedince, kteří podléhají prokrastinaci a mají problém dokončit, co si předsevzali. Červený jaspis je kámen píle, s jeho pomocí udrží Berani koncentraci vstříc vytyčeným cílům.

Granát je pro Berany kamenem energie, vášně a radosti. Granát je dárcem životodárné energie, fantazie, sexuální touhy a touhy poznávat nepoznané. U Beranů probouzí odvahu vydávat se na dosud neobjevené cesty. Tento minerální kámen je Beranům oporou v těžkých časech, krizových situacích a probouzí v nich neuhasínající naději. Dodává Beranům životní energii, vytrvalost, podporuje vůli a zvyšuje sebevědomí.

Karneol svou jasnou barvou symbolizuje vitální a činorodou energii. Propojuje Berany s životodárnou energií Země a probouzí v nich sounáležitost s ní a s jejími zákony. Posiluje v nich pochopení a empatii. Pomáhá Beranům vědomě prožívat jejich život a naplnit ho pozitivním jednáním. Zvyšuje motivaci a dodává sebedůvěru. Zmírňuje vztek, zlobu a hněv.

Hematit u Beranů aktivuje skryté rezervy energie a dodává jim životodárnou energii. Také je Beranům oporou ve chvílích duševního vyčerpání a velkého stresu, pomáhá jim překonat nejistotu a beznaděj. Podporuje jejich vůli, rozhodnost a odvahu. Harmonizuje jejich psychiku. Dodává jim vnitřní klid, pocit bezpečí a ochrany Matky Země.

Rodonit mírní beranovy rozbouřené emoce a přináší útěchu zraněným citům. Zbrklým a uspěchaným beranům pomáhá se na chvilku zastavit a podívat se na věc z různých úhlů.

Plody rudrakšy posilují u Beranů duševní odolnost a zlepšují koncentraci. Pomáhají jim vyrovnat se starostmi každodenního života, zmírňují stres, zklidňují mysl a dodávají jim energii překonávat překážky na cestě za úspěchem.

Sluneční kámen do života Beranů přináší naději a vitalitu. Dodává jim optimismus, pomáhá jim najít správný směr, když se zdá, že vše ztrácí smysl. Učí Berany milovat sama sebe a svůj život, díky čemuž dokáží milovat své blízké a lidi ve svém okolí. Zahání negativní myšlenky, i v horších chvílích života Beranů jim dodává optimismus. Sluneční kámen Beranům pomáhá brát život takový, jaký je, vidět krásu a pozitivitu i v jednoduchých a běžných věcech. Dodává jim energii a sebedůvěru vzít život do vlastních rukou a realizovat své sny a cíle.

Rubín v zoisitu u Beranů prohlubuje lásku k bližním i k celému světu. Pomáhá Beranům přijímat lásku a pozornost. Ulevuje jim v obdobích smutku či po rozchodu s blízkou osobou. 

Novinky v E-shopu