Aventurín

07.07.2019

KLID A TRPĚLIVOST

Aventurín je velmi klidný a tichý kámen, jehož energie vyzařuje v kruzích kolem sebe a rozlévá se prostorem jako voda. Přináší toleranci, akceptování ostatních, uvolnění, zotavení a především trpělivost. Podporuje rozvoj osobnosti. Dále přináší odvahu, optimismus, klid a sebevědomí. Pomáhá proti soužení a strachům, všedním starostem a negativnímu životnímu postoji. 

Je známý jako kámen hazardních hráčů, protože při těchto hrách přináší nejvíce štěstí. Často se dává do kouzelných váčků, aby přinesl bohatství a peníze. Zvyšuje psychické vnímání a schopnost rozlišit, co je důležité a co ne. Zklidňuje úzkost, záchvaty paniky a nepravidelný srdeční rytmus. Pomáhá předcházet nehodám, ke kterým došlo následkem spěchu či nedbalosti, a je dobrý pro kutily. Dodává víru ve vlastní talent. Chrání Vaši auru před duševním a psychologickým rušením nebo odčerpáváním energie emočními upíry.

Dává dostatek trpělivosti, abyste uvěřili sami sobě a svým snům, pomůže vám nevzdávat se, začít jednat včas a své sny odvážně uskutečnit. 

Hodí se pro příliš agresivní či cholerické děti. Pomáhá dětem víc se snažit ve škole a při psaní.  

Hodí se také k meditaci, k utišení svého srdce a dosáhnutí vnitřního klidu. Avšak neměli byste jej na kůži nosit příliš dlouho, potřebuje klid a odstup (doporučuji na noc sundávat a odkládat na vyhrazené místo). 

Aventurín působí všeobecně příznivě na zmírnění bolesti, uklidňuje, posiluje pleť, vlasy, srdce, oči, řídí přeměnu tuků a pomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi. Také je to kámen plodnosti a pomáhá v léčbě urologických a pohlavních potíží.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru kruhu

Element: voda, země

Barva: světle zelená, červená

Znamení zvěrokruhu: Rak, Beran, Střelec, Blíženci

Čakra: srdeční

Vůně: vavřín, petržel, pačuli, pelyněk

květy: begonie, lýkovec, gladiola