Ametyst 

09.07.2019

PROMĚNA A ČISTOTA, MEDITACE 

Ametyst je silný spirituální kámen, který podporuje spíš stažení se do sebe, pobyt v ústraní a hledání sebe sama v osamělosti a odloučení. Jeho působením se osvobozuje tělo, duch i duše. Vynáší na povrch vše, co je skryto v našem vědomí i podvědomí. Vede ke zklidnění mysli, k čistým, jasným myšlenkám a iniciuje změny, které jsou realistické a věcné. Hodí se pro ty, kdo musí soustředěně vykonávat jakoukoli činnost, která vyžaduje racionální uvažování a duševní čilost. V místě, kde potřebujete soustředěně pracovat, postavte ametystovou drůzu. 

Hodí se maminkám s malými dětmi, které nemají chvíli klidu ani na toaletě, nebo těm, kteří zatouží uspořádat si své myšlenky. Dětem pomáhá zahánět noční můry. Také tiší zlost a netrpělivost. U počítače chrání před přílišnou námahou oči a vypětím mysli.

Žádný jiný kámen se nehodí k meditacím tak, jako ametyst. 

Má vysoké spirituální vibrace a proto je obvzláště účinný při meditacích a duševní práci. Dívejte se na něj, přemílejte jej v ruce a představujte si, jak k vám kámen vysílá svou léčivou energii, jak vaše myšlenky jsou stále čistší a pronikavější. Někteří lidé věří, že pokud si jej položíte mezi obočí, vybaví se vám vzpomínky na minulé životy.

Ametyst je často nazýván všeléčícím kamenem a je jedním z nejúčinějších krystalů, který se hodí pro všechny druhý léčení. Působí příznivě na zmírnění bolesti, především bolesti hlavy, snížení napětí, při zraněních, nervových chorobách, onemocnění dýchacích cest, střevních obtížích, onemocněních kůže. Pomáhá při citových záležitostech. Také je nápomocný při léčbě závislostí, hlavně na alkoholu a jídle.Způsob vyzařování energie: ve tvaru kruhu

Element: vzduch

Barva: fialová

Znamení zvěrokruhu: Ryby, Štír, Střelec, Vodnář

Čakra: temenní a čelní čakra

Vůně: růže, pačula, levandule, heřmánek

Květy: levandule, fialka, šeřík