Amazonit

10.07.2019

PŘÁTELSTVÍ A ŽIVOTNÍ RADOST

Amazonit je veselý kámen, který probouzí životní radost, přináší svěžest a svému nositeli umožňuje, aby se těšil z drobných radostí všedního dne. Vysílá optimistické energetické vibrace, které vás povzbudí k úsměvu či smíchu.  Poukazuje, že život může být jednoduchý, tak hezký a plný radosti, bez přehánění a dramatizování

Vzbuzuje chuť tancovat a probouzí životní radost 

S  působením amazonitu je spojována svěžest, jaro a volně letící myšlenky. Působí uklidňujícím dojmem, které má však zvláštní osvěžující příchuť, pocítíme oživení a něžné doteky životní radosti. Odlétáme tam, kde život není obtížný. Snižuje zlost a podrážděnost v rodině a nedovolí lidem nosit si domů pracovní problémy. V práci přináší úspěch, protože pomáhá v soustředění a stará se o to, abyste byli ve správnou dobu na správném místě. Povzbuzuje k činnosti línou mládež a děti lajdáky.

Také se mu říká kámen odvahy - je pojmenován po amazonských bojovnicích. Je to mocný krystal, který plní srdce odvahou a odhodláním konat ve světě dobro.

Amazonit není vhodný pro obvyklé meditace, zato se zvlášť dobře hodí při tanci. Je kamenem přátelství. Podporuje zejména lehké a uvolněné kamarádství.

Dobře funguje s ostatními krystaly. Zlepšuje jasnovidecké a telepatické schopnosti.  

Amazonit působí všeobecně příznivě proti bolestem a napětí (v zádech, šíji, hlavě, srdci, nervech.) Je to ideální kámen při porodu, napomáhá k povolení pánevních svalů a pomáhá tak zkracovat příliš dlouhou fázi otevírání. Zmenšuje také obtíže a bolesti při menstruaci. Pomáhá při nastolení zdravějšího životního stylu.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru růžice či vějíře

Element: vzduch, země

Barva: zelená, zelenomodrá, tyrkysová

Znamení zvěrokruhu: Vodnář, Panna

Čakra: srdeční, krční

Vůně: bazalka, bergamot, fenykl, máta a pačuli

Květy: hyacint, hortenzie a tulipán