Akvamarín

08.07.2019

USMÍŘENÍ A MÍRNOST

Akvamarín je okouzlující nežný kámen, který člověka naplňuje láskou a mírností. Podle legendy v sobě ukrývá sílu moře. Svítí jasně a čistě, jako hvězda na obloze nebo světlo odražené od mořské hladiny. Jeho energetické vibrace vše měkce zahalují a dodávají bystrost, pořádek, všeobjímající klid, přátelství a něžnou lásku. K tomuto kameni jsou přitahováni hlavně lidé jemní, ať už navenek či vnitřně. Má v sobě velikou sílu, která vás dokáže přenést do jiného světa. Přináší dynamiku, úspěšnost, vytrvalost a cílevědomost, vytváří pořádek a vyjasňuje zmatek, aniž by se vnucoval. 

Dodává vnitřní mír a vyrovnanost.

Pomáhá najít inspiraci. Hodí se pro toho, kdo musí být ve své práci kreativní a nebo je umělecky činný, pracuje rukama či v řemeslné činnosti, a pro toho, kdo musí využívat své intuice a mít velkou fantazii.

Akvamarín pomáhá párům, které se odcizily, znovu upevnit pouto lásky. Pomáhá také uspokojivě řešit právnické záležitosti, často cestou smíru.

Kámen se hodí také k meditaci. Jeho přátelské a pokojné vyzařování dělá dobře tělu i duši. Akvamarín je známý též jako kámen, který podporuje jasnovideství a duševní uvědomění. Pokud jej dáte na noc pod polštář, budou se Vám zdát "pravdivé sny", nebo může přijít tvůrčí inspirace. Ve dne toho můžete dosáhnout během meditace.

dětem pomáhá naučit se plavat a překonat strach z vody.

Působí všeobecně příznivě při chorobách z nachlazení, onemocnění krku, bolesti zubů, posiluje imunitní systém, při alergiích, při potížích s očima, napomáhá ke zlepšení zraku, při problémech se zažívacím ústrojím, napomáhá vyrovnávat nedostatek hormonů, při všech formách cestovních nevolností.

Způsob vyzařování energie: ve tvaru spirály

Element: vzduch a voda, země

Barva: zelená až světle modrá

Znamení zvěrokruhu: Vodnář, Váhy, Ryby

Čakra: krční

Vůně: myrha, eukalypt, chaluha, tea-tree, vanilka

Květy: zimolez, hortenzie, citroník